David Seifrt

David „Sayfy“ Seifrt

icon asterisk

8.2.1991

icon cross

28.9.2008

David Seifrt, přezdívaný Sayfy, se narodil 8. 2. 1991 v Teplicích. Již od nejútlejšího dětství bylo jasné, že z něj roste sportovec. Nejdříve trávil všechen mimoškolní (někdy i školní) čas na ledě v dresech HC Stadion Teplice, později HC Draci Bílina. Ovšem po čase hokej nahradila cyklistika, do které se Sayfy opravdu zamiloval.

David Seifrt fotka 1

První úspěchy sklízel v týmu Top Ten Teplice, později přejmenovaný na Factor team. Po dvou letech vystoupil o stupínek výše do týmu TJ Stadion Louny – Zannela, kde se věnoval především silniční cyklistice a cyklocrossu. Svoji snahu dovršil tím, že byl přijat do profesionálního týmu Dukla Praha.

David Seifrt fotka 2

Snažil se vyhrávat a když to někdy nevyšlo, prohlásil své nejoblíbenější heslo: „ASPOŇ JSEM TO ZKUSIL“. Byl závodníkem, který i přes utržené šrámy neměl strach a na svého „šemíka“ nedal dopustit.

David Seifrt fotka 3

David zemřel při tragické nehodě v neděli 28.9. 2008 v Krupce u Teplic. Pro uctění jeho památky každý rok pořádáme cyklistický závod SAYFYHO Memorial. Jak jinak by všichni měli strávit tento den než na kolech…

David Seifrt fotka 4